portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Osiedle Dąbie Park - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Dąbie Park - sprawy osiedlowe » Forum » ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Sandalf 
   

Stały bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Wto Cze 12, 2012 21:30
Posty: 97
Skąd: Kraków-Wieczysta

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 1:09    Temat postu: Re: ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

Witam,

Jeżeli mogę się wypowiedzieć (moje mieszkanie będzie w budynku C) kiedyś zetknąłem się z firmą Północ nieruchomości, która prowadzi również działalność w zakresie zarządu nieruchomościami. Można spróbować się zorientować jaka była by ich oferta. Myślę, że na plus tej firmy można zaliczyć opcję e-Strefa mieszkańca, która pozwala na:
-szczegółowy dostęp do informacji o rozliczeniach
-informacje o odczytach liczników
-dostęp do dokumentów Twojej Wspólnoty
-dostęp do forum dyskusyjnego
-możliwość wysyłania zgłoszeń do Zarządcy
Link do strony firmy:
http://prospector.nieruchomosci.pl/
http://prospector.nieruchomosci.pl/oferta/wspolnoty/

Podobną opcję spotkałem w firmach Castelia i Zarządca Sp. z o.o.. Nazwano ją LokaleNet.
Umożliwia ona (za Castelia):
-zgłaszanie usterek
-podawanie dowolnych informacji dla mieszkańców
-sprawdzanie salda
-podanie wykazu opłat na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością
-ostatniego rozliczenia opłat (z podziałem na fundusze)
-przeglądanie i wydruk historii odczytów urządzeń pomiarowych
-wprowadzanie odczytów
Link do strony firm:
http://www.castelia.com.pl/
http://www.zarzadca.krakow.pl/

O tych usługach wspominam ponieważ jeżeli dobrze pamiętam pojawiał się taki postulat w dyskusji o ewentualnym nowym zarządcy.
nname79 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Lis 04, 2012 9:21
Posty: 198
Skąd: KrK

PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 21:30    Temat postu: Re: ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

Dostałem dzisiaj wyliczenie nowych miesięcznych opłat, już z nową administracją.

Powiem szczerze, że jestem mocno zdziwiony. Za poprzedniego administratora, którego stawki były zabójcze zaliczka na poczet kosztów zarządu nieruchomością wspólną wynosiła 2,55 za m2.

Teraz ta zaliczka nazywa się: "zaliczka na koszty utrzymania nieruchomości wspólnej" i wynosi... także 2,55 zł za m2. A przypomnę, że za administrowanie nieruchomością mieliśmy płacić niemal o 50% mniej.

Czy ktoś z naszego Zarządu byłby na tyle uprzejmy, żeby to wyjaśnić?
mantys 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Kwi 19, 2011 23:29
Posty: 97
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Paź 25, 2013 9:19    Temat postu: Re: ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

Myślę, że wielu sąsiadów przeżyło wielkie zdziwienie otwierając rozliczenia za październik. Tyle się mówiło o tym, że płacimy zbyt wysokie stawki za miejsca postojowe, za garaże jak i mieszkania, a tu nadal to samo.

Wynika to zapewne z formalności, które jeszcze nie zostały dopełnione. Każda stawka czynszu za mieszkanie, garaż, miejsce postojowe i inne opłaty mogą zostać obniżone, ale wskutek podjęcia stosownych uchwał, a te uchwały widocznie nie zostały jeszcze podjęte stąd nadal stare stawki. Wynagrodzenie nowego zarządcy owszem jest niższe o połowę i zakładamy, że tyle dostaje, a nadwyżka trafia po prostu na konto wspólnoty Smile .
bombom 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Sty 04, 2013 14:04
Posty: 105
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Paź 26, 2013 12:51    Temat postu: Re: ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

Czy w kwestii terminu wywozu śmieci Zarządca może się porozumieć z MPK? Mam nadzieję, że jest to tylko przez okres budowy kolejnych etapów, ale irytuje mnie ta śmieciarka przyjeżdżająca co tydzień w Sobotę o 6.15 i cofająca przez całą długość bloku B (bip-bip-bip-bip) i warcząca pod naszymi oknami w czasie zabierania śmieci. Rozumiem, że ona przyjeżdża gdy na budowie nic się nie dzieje, ale czy dałoby się to przesunąć na chociaż godzinę później?
Dublo2 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Śro Kwi 20, 2011 11:03
Posty: 150
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Paź 26, 2013 15:08    Temat postu: Re: ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

bombom napisał:
Czy w kwestii terminu wywozu śmieci Zarządca może się porozumieć z MPK?

Dało by się, ale gdyby śmieci wozili autobusami, a nie śmieciarkami Very Happy
Chyba chodziło Ci o MPGO.

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać Very Happy
bombom 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Sty 04, 2013 14:04
Posty: 105
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Paź 26, 2013 19:49    Temat postu: Re: ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

Oj tam, no wiadomo o co chodzi. Pomyłka z niewyspania Wink
IMQANT 
   

Stały bywalec


Wiek: 61
Dołączył: Pią Paź 21, 2011 18:20
Posty: 97
Skąd: MIASTA

PostWysłany: Sob Paź 26, 2013 22:55    Temat postu: Re: ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

Aj tam Very Happy ,chłopaki ze śmieciówki podeszli do pierwszej lepszej klatki poczytali regulamin i tam się dowiedzieli ,że między 6.00 a 22.00 mogą szumieć ile wlezie i mają gdzieś to że pracujący obywatel osiedla Dąbie Park chce się wyspać w sobotę po ciężkim tygodniu pracy Laughing
nname79 
   

Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Lis 04, 2012 9:21
Posty: 198
Skąd: KrK

PostWysłany: Pon Paź 28, 2013 18:09    Temat postu: Re: ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

mantys napisał:

Wynika to zapewne z formalności, które jeszcze nie zostały dopełnione. Każda stawka czynszu za mieszkanie, garaż, miejsce postojowe i inne opłaty mogą zostać obniżone, ale wskutek podjęcia stosownych uchwał(...).


Moja wina, zapomniałem o tymVery Happy

Dostałem informację od Zarządu - wkrótce będzie w tej sprawie stosowna uchwała, która zostanie poddana pod głosowanie.
bombom 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Sty 04, 2013 14:04
Posty: 105
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Lis 13, 2013 21:46    Temat postu: Re: ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

Nie wiem czy jest więcej takich osób jak ja ale... warto przypomnieć, że firma Nawigator nie będzie nam już przysyłać co miesiąc wyciągu z opłat i tym samym przypominać o konieczności zapłacenia czynszu. Ocknęłam się dziś gdy z ciekawości weszłam na naszą e-kartotekę. Także gratuluję sobie, że nie było to za 3 miesiaceSmile
pitrer 
   

Nowy na forum


Wiek: 42
Dołączył: Nie Gru 08, 2013 19:35
Posty: 1
Skąd: Krakow

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 19:40    Temat postu: Re: ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

Będę właścielem mieszkania na budunku C. Czy ktoś mógłby napisać jak cała historia z czysznem się skończyła? Tzn jakie są stawki za mieszkanie, garaż i miejsce postojowe. Z góry dziękuje.
mantys 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Kwi 19, 2011 23:29
Posty: 97
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 20:12    Temat postu: Re: ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

Od 1 października mamy zarząd właścicielski oraz zarządce firmę Nawigator.
Stawki jednak mamy stare, gdyż wprowadzenie nowych wymaga przygotowania i przegłosowania uchwał, na które czekamy.
Rogal270 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Sie 07, 2014 14:26
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sie 07, 2014 14:34    Temat postu: Re: ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

Witam przyszłych sąsiadów. Zadzwoniłem dziś do Miechowianki próbując się dowiedzieć z jakim zarządcą deweloper zamierza podpisać umowę dla II-etapy. Otrzymałem odp od p. Mariusza, że prawdopodobnie ( rozmowy jeszcze trwają w Miechowiance) będzie podpisana umowa z firmą "Nawigator".
Czy może ktoś przedstawić jakie są obecnie koszty czynszu (m2 mieszkania, garażu, ogrzewanie itd)?
ArkadiuszKR 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Sty 03, 2011 20:42
Posty: 23
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sie 07, 2014 15:07    Temat postu: Re: ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

W I etapie jest 2,15 zł za m2 + 0.48 zł za m2 tzw Opłata stała C.O. i C.W wiec lacznie czynszu jest 2,63 zł za m2 (wczesniej bylo 2,55 wiec tu podniesli)

za miejsce postojowe jest w miare normalna cena 26,65 chociaz znam osiedla gdzie rowniez maja te bajeranckie systemy co prezes opisywal i placa 20 zl albo 18 zl (100 samochodow) a za garaze jest stawka 1,45 za m2


generalnie nie jest zle z oplatami wiadomo kazdy by chcial jak najtaniej,
z zeszlego roku byla nadwyzka z zaliczek, bo same oplaty byly za wysokie ale do tej pory nam nie oddali tej nadwyzki ;/
Rogal270 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Sie 07, 2014 14:26
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sie 07, 2014 17:13    Temat postu: Re: ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

@ArkadiuszKR dzięki za szybką odpowiedź. Wydaje mi się, że po utworzeniu jednej wspólnoty (I+II etap) będzie można renegocjować z zarządcą obniżenie cen jednostkowych poszczególnych mediów z racji zwiększonej liczby członkówSmile
bombom 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Sty 04, 2013 14:04
Posty: 105
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sie 07, 2014 19:18    Temat postu: Re: ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIĄ DĄBSKA 20 A

Utworzenie jednej wspólnoty podejrzewam zajmie całe lata. Jeszcze nie ma wyników naszego głosowania z KWIETNIA !!! bo nie wszyscy mają ochotę się wypowiedzieć, a żeby cokolwiek zrobić potrzebna jest konkretna ilość oddanych głosów. Także nie napalajmy się. A firma Nawigator jest jak najbardziej w porządku.
Odpowiedz do tematu Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama